Nauka górą! Wybierz swój kierunek studiów. Rekrutacja na studia już w czerwcu 2024

Aktualności

Kompetencje dla branż kluczowych - projekt realizowany na Wydziale

Data: 13.02.2024 Kategoria: Wydarzenia
Projekt „Kompetencje dla branż kluczowych – rozwój kompetencji studentów i pracowników UBB” (KBK) nr FERS.01.05-IP.08-0040/23 otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Priorytetu 1 Umiejętności, Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym.
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Informujemy, że na Wydziale realizowany jest Projekt „Kompetencje dla branż kluczowych – rozwój kompetencji studentów i pracowników UBB” (KBK) nr FERS.01.05-IP.08-0040/23 otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Priorytetu 1 Umiejętności, Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym.

Wartość projektu: 9 359 873,60 zł; dofinansowanie 9 097 077,39 zł.

https://portal-wiedzy.ubb.edu.pl/kompetencje-dla-branz-kluczowych

Celem projektu, realizowanego w latach 2024 – 2029, jest wsparcie kształcenia w Uniwersytecie Bielsko-Bialskim w zakresie branż kluczowych dla rozwoju gospodarki z jednoczesnym uwzględnieniem potrzeb zielonej i cyfrowej transformacji.

Projekt obejmuje na Wydziale IMBiŚ dwa kierunki kształcenia: budownictwo oraz inżynierię środowiska, które zostaną zmodyfikowane tak, aby umożliwić studentom zdobycie nowych kompetencji i kwalifikacji przy jednoczesnym wsparciu ukierunkowanym na podnoszenie kompetencji kadry dydaktycznej.

W projekcie zaplanowana została równoległa rozbudowa i unowocześnienie bazy laboratoryjnej, w tym laboratoriów:

· dwóch laboratoriów komputerowych,

· wyposażenie laboratorium energetyki odnawialnej poprzez zakup m.in. zestawu turbin wodnych, wolumetrycznej jednostki hydraulicznej z cyfrowym wyświetlaczem, stanowisko do badania turbiny Francisa, stanowisko do badania turbiny Peltona, tachometr optyczny, elektrownię wodną z turbiną Kaplana, moduł do badania przepływu przez przelewy, moduł do badania oddziaływania strumienia cieczy, stanowisko do badania turbiny wiatrowej, kolektor słoneczny z zasobnikiem i nagrzewnicą, pompa ciepła powietrze-woda, sprzęt do badania obciążeń mechanicznych modułów fotowoltaicznych–kluczowy sprzęt badawczy do prowadzenia zajęć dotyczących wytrzymałości i trwałości mechanicznej modułów PV. System pozwalający na wykonanie testów obciążeń statycznych i dynamicznych (zgodnie z normą IEC 61215). Symulator promieniowania słonecznego–kluczowy sprzęt badawczy do prowadzenia zajęć dotyczących charakteryzacji parametrów modułów PV na najwyższym poziomie. Klasa symulatora AAA (zgodnie z najnowszą norma IED 60904-9 ed.3).

240 studentów i 33 nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia na modyfikowanych kierunkach skorzysta ze wsparcia w zakresie podnoszenia kwalifikacji i kompetencji, w tym m.in.: szkoleń, wizyt studyjnych oraz płatnych staży.

©2023 WIMBiŚ. Wszystkie prawa zastrzeżone. 

Zapisano